Podłogi dębowe,  Podłogi drewniane

Kluczowe zalety dębowych podłóg

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów każdego domowego pomieszczenia (więcej tutaj). Pozwala bowiem na komfortowe przemieszczanie się po nim, a dodatkowo optycznie je powiększa bądź pomniejsza. Omawianą nawierzchnię najlepiej jest wyłożyć deskami z naturalnego, szlachetnego drewna dębowego, gdyż surowiec ten wyróżnia się znakomitymi właściwościami użytkowymi.

Ponadprzeciętna wytrzymałość i gwarancja estetyki

Podłogi dębowe są przede wszystkim bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne (zwłaszcza zarysowania i wgniecenia) czy szkodliwe działanie substancji chemicznych, co przekłada się bezpośrednio na ich długowieczność

Podłogi dębowe są przede wszystkim bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne (zwłaszcza zarysowania i wgniecenia) czy szkodliwe działanie substancji chemicznych, co przekłada się bezpośrednio na ich długowieczność. W przeciwieństwie do syntetycznych paneli nie zużywają się wraz z upływem czasu, a jedynie nieznacznie ciemnieją. Poza tym nie sprawiają większych problemów w zakresie pielęgnacji czy renowacji. Jak by tego było mało, są świetnym izolatorem akustycznym oraz termicznym. Z jednej strony nie wydają nieprzyjemnych dźwięków podczas stawiania po nich kroków, z drugiej zaś zapewniają stopom optymalne ciepło w okresie jesienno-zimowym. Niewątpliwym atutem omawianych podłóg jest również wysoka estetyka. Deski posiadają przeważnie jasno-beżową barwę i atrakcyjne usłojenie o nieregularnym kształcie, dzięki czemu wzbogacają pod względem wizualnym aranżację danego wnętrza (zaprojektowanego w stylu klasycznym, skandynawskim, rustykalnym, a nawet nowoczesnym). Dodajmy, że deski dębowe mogą być z powodzeniem stosowane pod energooszczędne ogrzewanie podłogowe, ponieważ wykazują się zaskakująco niską podatnością na wahania wilgotności i nagłe zmiany temperatury.

Czym zabezpieczyć naturalną nawierzchnię?

Na szczególną uwagę zasługują podłogi dębowe dwuwarstwowe

Na szczególną uwagę zasługują podłogi dębowe dwuwarstwowe. Składają się one z zewnętrznej warstwy dębiny o grubości do 6 milimetrów, a także dolnej warstwy uzyskanej z drewna iglastego. W ten sposób charakteryzują się maksymalną wytrzymałością i możliwością wielokrotnego cyklinowania. Jednocześnie nie pochłaniają tyle środków finansowych co odpowiedniki w całości stworzone z desek dębowych. Aby dobrze zabezpieczyć je przed zniszczeniem i zniwelować tempo utraty walorów wizualnych, należy koniecznie pokryć powierzchnię dedykowanym ekologicznym woskiem olejnym na bazie wyciągu ze słonecznika, soi, palmy bądź wilczomleczu. Preparat głęboko wnika w naturalny surowiec, efektywnie go wzmacniając i konserwując. Tworzy przy tym jedwabistą powłokę przystosowaną do mycia wodą z dodatkiem detergentów. Co istotne, jest bezpieczny dla ludzkiego zdrowia, bo nie zawiera sztucznych konserwantów ani środków biobójczych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.