Parkiet

Najważniejsze informacje o parkiecie

Podłoga drewniana kojarzy się nam z wieloletnią trwałością, luksusem, jak i ciepłem. Parkiet bez problemu jest najlepszym wyborem, jeśli jesteśmy zwolennikami naturalnych, przytulnych oraz ciepłych wnętrz. Oczywiście pod jednym warunkiem, że nie ogranicza nas budżet. Żaden inny materiał nie może się z naturalnym drewnem równać pod względem wyglądu. Powinniśmy koniecznie poznać zalety parkietu. Mowa tutaj zarówno o tych praktycznych, jak i estetycznych.

Panele lub parkiet

Podłoga drewniana kojarzy się nam z wieloletnią trwałością, luksusem, jak i ciepłem

Jest to bardzo trudny wybór i to nie tylko dla osób, które liczyć się muszą z pieniędzmi i poszukują możliwie najlepszej relacji ceny do jakości. Panele oczywiście nie są złym rozwiązaniem, chociaż pod jednym względem ustępują niezaprzeczalnie drewnu – wyglądają o wiele, wiele gorzej. Może to być argument kluczowy. Jeśli zależy nam na podłodze naturalnej, to nasz wybór powinien paść na deskę warstwową lub też na parkiet. W kontekście drewnianej podłogi nie możemy uciec od samej kwestii ceny. Drewno było, jest i będzie na pewno drogie. Jednak musimy pamiętać o tym, że za kwotę stosunkowo wysoką otrzymujemy produkt naprawdę świetnej jakości. Mówimy tutaj także o inwestycji na długie lata. Drewnianą podłogę możemy przecież odnawiać wielokrotnie, podczas gdy panele po czasie wymagają już wymiany na nowe.

Zalety parkietu


Parkiet oraz deska podłogowa, nazywana jest fachową deską warstwową. Jednak są to całkiem różne okładziny. Łączy je jedynie to, że powstają one z drewna. Poniżej znajdują się wszelkie zalety parkietu, które koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę. Stawiając na parkiet, otrzymujemy piękną oraz ponadczasową podłogę. Do tego jest wykonany w stu procentach z drewna. Parkiet jest także miły w dotyku. Chce się, aż po nim chodzić boso. Parkiet nie ziębi i wyróżnia się genialną wręcz izolacyjnością. Parkiet ma także to do siebie, że można go odnawiać wielokrotnie poprzez cyklinowanie oraz lakierowanie. Parkiet jest wykonany z drewna naturalnego, a więc jest polecany szczególnie dla alergików.

Z podłogą drewnianą jest troszkę tak, jak z garniturem markowym, który został uszyty na miarę. Zawsze w nim wygląda się dobrze, nieważne jest to czy garnitur ma rok, dwa, a nawet dziesięć lat. W zupełności wystarczy go pielęgnować, raz na jakiś czas odnowić i to już kompletnie wszystko. Należy w niego sporo na początku zainwestować, ale po latach już o tym się nie pamięta. Pozostaje jedynie elegancja oraz klasa. Postawmy na parkiet, a na pewno będziemy zadowoleni z tej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.