Podłogi dębowe

Dlaczego warto stawiać na podłogi dębowe?

Podłogi wykonane z drewna dębowego to ponadczasowe i popularne rozwiązanie. Sprawdzą się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Podpowiadamy, dlaczego warto zainwestować w podłogę z drewna dębowego.

Uniwersalność i mnogość możliwości

Podłogi dębowe (https://chapelparket.pl) cechują się naturalnym wyglądem i wzorem zawierającym sęki. Dzięki temu jest to rozwiązanie stanowiące idealne tło pod drewniane meble i naturalne dekoracje. Nie można zapominać, że każda z desek stworzonych z dębu cechuje niepowtarzalnym wzorem, którego nie znajdzie się w żadnym innym mieszkaniu. Opisywany rodzaj podłogi może występować w różnych wariantach kolorystycznych, najczęściej są to: brązowy, jasnożółty, beżowy lub szarawy. Wybór zależy od indywidualnych preferencji każdego z nas. Podłogi wykonane z desek dębowych wkomponują się w każdy rodzaj aranżacji. Mogą to być styl rustykalny, boho, etniczny, jak również wnętrz urządzone w sposób nowoczesny i minimalistyczny. Co ważne takie rodzaj podłogi pozwala na zmianę zastosowanej aranżacji bez konieczności wymiany podłoża.

Podłogi wykonane z drewna dębowego to ponadczasowe i popularne rozwiązanie

Podłogi dębowe gwarancją solidności

Drewno dębu charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć i temperatura. Deski z tego materiału są mniej kurczliwe, dzięki czemu zmniejsza się szansa na ich uciążliwe skrzypienie. Ponadto podłogi dębowe są niezwykle trwałe a ich zakup to rozsądna i długoterminowa inwestycja. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć przez dziesiątki lat. Są odporne na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. W razie potrzeby istnieje możliwość ich lakierowania, olejowania lub bejcowania. Tego typu zabiegi zwiększają ich atrakcyjność wizualną i sprawiają, że stają się jeszcze wytrzymalsze.

Łatwość montażu i sprzątania

Kolejną zaletą podłóg dębowych jest ich nieskomplikowany montaż. Przy pewnym doświadczeniu można tego dokonać samodzielnie lub dla pewności skorzystać z usług fachowców, którzy wywiążą się z tego zadania w bardzo szybkim tempie. Warto dodać, że wiele modeli podłóg dębowych pozwala na ich montaż na instalacji ogrzewania podłogowego. Taka możliwość sprawia, że omawiane rozwiązanie zda egzamin w domach, w których stosuje się najnowocześniejsze technologie grzewcze. Ponadto zastosowanie desek z dębu oznacza mniej uciążliwe sprzątanie. Tego rodzaju materiał nie przyciąga kurzu, dzięki czemu jego czyszczenie nie sprawia większych problemów. Poza tym dąb jest przyjaznym gatunkiem dla alergików i zwierząt, nie zawiera żadnych uczulających związków i reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.