Podłogi dębowe

Dlaczego warto postawić na podłogi dębowe?

Każdy z nas chce komfortowo mieszkać. Wykończenie swojego wymarzonego domu lub mieszkania nie jest jednak zadaniem łatwym (więcej). Musimy zwrócić uwagę na bardzo wiele aspektów. Bardzo ważne jest na przykład to, na jakiego rodzaju parkiety podłogowe się zdecydujemy. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się podłogi z drewna dębowego. Zanim jednak postawimy na takie rozwiązanie, warto byłoby dowiedzieć się, jakie są jego największe zalety.

Wytrzymałość, stabilność i duża dostępność

Jeżeli cenimy sobie wytrzymałość oraz stabilność, ChapelParket podłogi dębowe są rozwiązaniem wręcz stworzonym dla nas. Cechuje je wysoka odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Mowa tu między innymi o zarysowaniach. Parkiety wykonane z drewna dębowego rzadko kiedy ulegają również zniszczeniom na skutek wilgoci. Gwałtowne zmiany temperatur także nie wpływają negatywnie na ich wygląd. Na tym jednak nie koniec podłóg dębowych. Okazuje się, że dąb jest łatwo dostępnym materiałem. Z tego też względu, nie musimy martwić się o to, że zabraknie go dla nas. Cena tego surowca także uchodzi za dość korzystną.

Każdy z nas chce komfortowo mieszkać

Dąb jest idealną opcją dla alergików

Alergie bardzo mocno potrafią utrudnić życie. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że podłogi dębowe są dla osób uczulonych świetną opcją. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że drewno dębowe nie wydziela żadnych olejków eterycznych, które mogą wywoływać zaczerwienienia czy podrażnienia skórne. Na tym jednak nie koniec. Naturalne dębowe drewno nie przyciąga kurzu. To doskonałe podłoże dla osób, które mają uczulenie na roztocza. Poza tym, podłoga wykonana z naturalnego drewna jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które unikają sztucznych elementów wykończeniowych w swoim lokum.

Za co jeszcze warto docenić podłogę z drewna?


Podłogi dębowe, w zdecydowanej większości można montować na ogrzewanie podłogowe. To świetna opcja dla osób, które cenią sobie nowatorskie rozwiązania w domach. Ponadto, dębowe deski są dostępne w różnych odcieniach. Każdy, nawet najbardziej wymagający konsument znajdzie więc rozwiązanie idealne dla siebie. Można postawić na deski w żółtawym kolorze, jak również na deski o barwie dość głębokiego brązu. Przy wyborze koloru podłogi bierzmy pod uwagę przede wszystkim swoje własne preferencje. Wówczas istnieją duże szanse na to, że dokonamy właściwego wyboru. Dębowe parkiety mogą się sprawdzić w naprawdę wielu pomieszczeniach. Będą pasować do salonów, jak również do sypialni. Niektórzy decydują się także na podłogę dębową w swojej łazience. Jak bowiem zaznaczono wyżej, jest ona odporna na wilgoć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.