Podłogi warstwowe

Zalety podłogi warstwowej

Aby być w pełni świadomym swojego wyboru, pierw trzeba poznać wszystkie informacje na temat określonego parkietu. Dzisiaj przyjrzymy się podłodze warstwowej oraz sprawdzimy jakie atuty wyróżniają ją na tle innych podłóg. Trzeba przyznać, że wybór podłogi jest dość szeroki. Możemy się o tym przekonać, wybierając się do sklepu, który w swojej ofercie ma różne podłogi. Każda z nich ma inne zalety i sprawdzi się w innych scenariuszach czy warunkach. Jednak wszystko jest uzależnione od nas, czyli od klienta oraz od powierzchni, która będzie musiała zostać pokryta, wykorzystują zakupioną podłogę. W przypadku mniejszych powierzchni oczywiste jest, że lepiej będą się prezentować podłogi warstwowe o mniejszych wymiarach. Szerokość deski warstwowej może wynosić od 100 do nawet 300 mm, natomiast długość do 3000 mm.

Grubość warstwy wierzchniej

W zależności od wyboru warstwy wierzchnia deski warstwowej może wymości nawet 6 mm. Jeżeli porównamy, to z deską litą otrzymamy mało znaczące różnice. Warstw wierzchnia w tradycyjnych podłogach zazwyczaj oscyluje w wartości 8 mm. Tyle bardzo często wynosi grubość między powierzchnią a miejscem łączenia parkietu. 

Stabilne wymiary podłoża

Dzięki zastosowaniu piętrowej konstrukcji deska warstwowa jest w stanie utrzymać wysoką stabilność wymiarową oraz niestraszne jest jej jakiekolwiek zmiany klimatu. Aby zapobiec kurczeniu się drewna oraz jego paczeniu wykorzystano budowę krzyżową. Jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe, to deski lite nie nadają się do takiego przedsięwzięcia, lecz deski warstwowe są wręcz przeznaczone do współdziałanie z tym ogrzewaniem. Możemy zastosować parkiet warstwowy nawet w miejscach, w których często spotykane są wahania zarówno poziomu wilgotności, jak i temperatury.

Ogrzewanie podłogowe a podłoga warstwowa

Jak już wcześniej wspomniałem olbrzymim atutem parkietu warstwowego, jest jego kompatybilność z ogrzewaniem podłogowym. Wpływa na, to ma, po pierwsze wykorzystanie konstrukcji piętrowej odgrywa tutaj dużą rolę, w końcu zapewnia wysoką stabilność. Po drugie same deski warstwowe nie ulegną przed wahaniami temperatury albo poziomu wilgotności. Krzyżowa budowa niweluje tendencję drewna do paczenia oraz kurczenia się podłogi. 

Utrzymanie w czystości

W przypadku desek olejowanych ich dodatkowym atutem jest większa antystatyczność podłogi. Jednak przejdźmy do praktyki. Oznacza to, że deski się mniej elektryzują, co w rezultacie oznacza mniejsze przyciąganie kurzu. Jest to również zaleta dla osób z objawami alergii lub astmy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.