Parkiet,  Podłogi drewniane

Parkiet drewniany – dlaczego warto?

Piękna, drewniana podłoga w salonie, przedpokoju czy sypialni to z pewnością bardzo atrakcyjny element aranżacji wnętrz. Choć jej położenie i późniejsza pielęgnacja wymagają nieco energii i pracy, to z pewnością ostateczny efekt wizualny jest tego wart. Więcej o zaletach tego rozwiązania przeczytasz w artykule.

Aranżując wnętrze domu czy mieszkania, wiele osób decyduje się na położenie drewnianych podłóg. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Z jednej strony parkiety wspaniale się prezentują, nadając wnętrzom wyjątkowy charakter i przytulność, z drugiej natomiast gwarantują solidność i trwałość.

Parkiet drewniany — rozwiązanie na lata

Podłogi parkiety drewniane to solidne rozwiązanie na lata. Są one bardzo odporne na uszkodzenia oraz zarysowania. Sprawdzą się nawet w domach, gdzie są małe dzieci oraz zwierzęta. Tego rodzaju nawierzchnia cechuje się wyższą wytrzymałością w porównaniu z tradycyjnymi panelami. Poza tym jej zaletą jest możliwość renowacji. Parkiety drewniane co jakiś czas warto poddać cyklinowaniu, które delikatnie ściera ich wierzchnią warstwę, usuwając tym samym ewentualne uszkodzenia. Dzięki temu podłoga drewniana będzie zachwycać pięknym wyglądem przez lata.

Piękna, drewniana podłoga w salonie, przedpokoju czy sypialni to z pewnością bardzo atrakcyjny element aranżacji wnętrz

Podłoga drewniana — skuteczna termoizolacja i wyciszenie

Decydując się na podłogę czy parkiet drewniany, warto pamiętać, że ten rodzaj nawierzchni stanowi naturalne zabezpieczenie przed utratą ciepła z mieszkania. Drewno, dzięki temu, że jest w 100% naturalne, efektywnie wchłania ciepło i będzie je powoli oddawać, gdy temperatura w pomieszczeniu opadnie. Ponadto położenie tego materiału na podłodze w mieszkaniu to skuteczny sposób na izolację niepożądanych dźwięków. Ewentualny stukot obcasów czy skakanie dzieci stanie się dla Twoich sąsiadów zdecydowanie mniej uciążliwe.

Parkiet drewniany — dla miłośników naturalnych rozwiązań

Obecnie bardzo modne jest stosowanie we wnętrzach naturalnych materiałów. Stanowią one nie tylko atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, ale przede wszystkim są po prostu zdrowsze dla domowników. Obcowanie z naturalnym tworzywem jest bezpieczniejsze dla alergików, gdyż zapobiega nadmiernemu odkładaniu się kurzu oraz rozwojowi pleśni czy grzybów. Drewno skutecznie też reguluje wilgoć w pomieszczeniach. Wchłania ją, gdy jest zbyt wilgotno i oddaje, kiedy jest sucho.

Podłoga drewniana — do jakich wnętrz?


Podłogi, parkiety drewniane sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, klasycznym czy boho. Będą też świetnie pasować do pomieszczeń rustykalnych. Tak naprawdę podłoga drewniana to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Jeśli zależy Ci na tym, by w danym pomieszczeniu uzyskać efekt przytulności, komfortu i ciepła, to drewniane aranżacje będą znakomitym wyborem.

Warto dodać, że parkiet drewniany świetnie łączy się z dywanami w różnorodnym stylu. Tego rodzaju połączenie polecane jest w salonie lub sypialni. Można się o nie pokusić także w pokojach starszych dzieci czy na przedpokoju. Również kuchnia jest dobrą przestrzenią, by położyć w niej drewnianą podłogę, trzeba jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu, gdyż w pomieszczeniach roboczych łatwo o uszkodzenie tego rodzaju powierzchni.

Podsumowując, parkiet drewniany stanowi atrakcyjny element aranżacji wielu wnętrz. Jego uniwersalność i ponadczasowość sprawia, że sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, jak i domach oraz przestrzeniach utrzymanych w różnorodnym stylu architektonicznym. By jednak tego rodzaju podłoga zachwycała przez lata, trzeba pamiętać o jej odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.