Co musi się wydarzyć, żeby młoda, niewinna dziewczyna wstąpiła do mafii? – “Wilczyca. W pogoni za wolnością” Sylwii Koperskiej

Szukając intrygującej lektury w kategorii literatury kobiecej, trudno jest znaleźć coś odbiegającego od schematu. Większość takich książek traktuje o rozterkach w życiu miłosnym, o trudności w znalezieniu tego jedynego. Powieść Wilczyca. W pogoni za wolnością ze strony taniaksiazka.pl polskiej pisarki Sylwii Koperskiej proponuje czytelniczkom coś zupełnie innego. Brutalny, męski świat przestępstw, w którym pewna młoda dziewczyna poszukuje swojej ucieczki.

Silna kobieca bohaterka, która nie boi się ruszyć własną ścieżką

Młoda dziewczyna o imieniu Karolina miała w życiu dużo szczęścia. Przyszła na świat w bogatej rodzinie, gdzie pieniądze nigdy nie stanowiły problemu. Nie musiała wstydzić się nigdy tego jak jest ubrana, ani skąd pochodzi. Każdy z jej rówieśników zazdrościłby jej wygodnego życia w pięknej rezydencji położonej w Gdańsku blisko plaży i morza. Takie kwestie jak wybór najlepszej z pośród lokalnych szkół średnich to w jej środowisku oczywistość. Można zatem zadać sobie pytanie – jak można dorastając w takich wspaniałych warunkach być osobą nieszczęśliwą? Karolina mimo tego wszystkiego, co ma, właśnie tak się czuje.

Nigdy nie udało jej się zdobyć miłości i akceptacji ze strony najważniejszej osoby w jej nastoletnim życiu – matki. Dziewczyna nie potrafi się pogodzić z całkowitym brakiem uczuć macierzyńskich ze strony swojej rodzicielki. Nie czując się dobrze i bezpiecznie w swoim opływającym w dobra materialne domu, marzy o prawdziwych, ciepłych uczuciach, które na pewno są gdzieś z dala od gdańskiej rezydencji.

Kiedy Karolina staje się dwudziestoletnią, w pełni już dorosłą kobietą, wie, że dłużej takiego życia nie jest w stanie znieść. Jej ucieczką staje się dość nietypowe dla młodej dziewczyny miejsce – gang. Organizacja przestępcza, w której szeregi wstępuje zajmuje się głównie kradzieżami samochodów. Karolina brawurowo daje sobie radę w tym brutalnym, męskim świecie. Czasem upada, ale szybko otrzepuje kolana i zdobywa upragnione pieniądze i władze.

Czy w organizacji przestępczej można znaleźć swoją drogę do wolności?

Powieść autorstwa Sylwii Koperskiej “Wilczyca. W pogoni za wolnością” składa hołd nieustraszonej naturze, która skrywa się w głęboko w duszy kobiety. Nie każda z nas ma dosyć odwagi, by żyć według własnych zasad i ukazać światu inne oblicze niż tego oczekuje otoczenie. Czasem warto zaryzykować, a nie marnować życie ukrywając swoje zdolności i charakter w cieniu. Aż trudno uwierzyć, że jest to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Życiorys głównej bohaterki, Karoliny, wydaje się obfitować w zbyt niesamowite i szalone wydarzenia, by mogły mieć miejsce w rzeczywistości.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com